Archiv rubriky: Podnikání

Čím lépe se má společnost, okolí, přátelé nebo rodina, tím lépe se má jednotlivec. A ne naopak. Proto bych rád podpořil veškeré podnikání, které tvoří nějaké společensky prospěšné hodnoty. Od dobrých truhlářů, přes obchody s příjemnou a orientující se obsluhou až po lidi podnikající v oblasti nových technologií. Zvlášť bych rád pomáhal lidem v rozjezdu a vylepšování jejich podnikání.

Inovátorský přístup k začátku podnikání z Vysočiny

Snad to ani víc nebudu komentovat, přečtěte si to sami:

Faremní masná výroba Sasov (Jihlava): http://biofarma.cz/cz/novinky/faremni-masna-vyrobna-sasov-finale

(Btw. v Sasově jsem předevčírem byl kvůli něčemu úplně jinému a tahle informace se ke mně dostala dneska „náhodou“ a jsem z ní nadšený – líbí se mi jak tamější lidé jdou do všeho s odvahou a vyššími cíli než pouhý zisk.)

Ve zkratce: Jde o komunitou podporované zemědělství, kdy jednak dotyčný podnikatel získá prostředky na rozjetí svého podnikatelského záměru levně (nemusí platit žádné vysoké úroky bance, ale postupně vrací těmto drobným investorům – každý může přispět třeba několik tisíc – jejich peníze v odpovídajících naturáliích), ale zároveň si tím také vytvoří komunitu. Ta mu může dávat relevantní zpětnou vazbu a jsou to jeho potenciální další odběratelé služeb/produktů – zákazníci. Podnikatel a zákazníci pak mohou žít v pěkné symbióze – zákazníci dostávají dobré služby/produkty a podnikatel nemusí vymýšlet reklamu a tlačit cenu na úkor kvality a může se tak věnovat tomu hlavnímu co dělá, dělat to dobře a dobře se tím živit.

Btw. z podobného soudku: Kdo neznáte Kickstarter, doporučuju si o něm něco přečíst. Třeba tu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kickstarter

Jen houšť!

Téma svobody v práci ve Žďáře

Kdo už mě trochu zná, tak ví, že poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jestli stávající stav fungování většiny firem je jediný možný. Dramaticky jiný úhel pohledu na fungování firem je tzv. „svoboda v práci“ (více k tématu na www.svobodavpraci.cz). Mám to štěstí, že momentálně pracuju ve firmě, která s tímto přístupem experimentuje a můžu nad tím nejen přemýšlet.

Svoboda-ve-Zdare

Letos jsem navštívil již druhý ročník konference Svoboda na život, která se nad tímto tématem zabývá a s kamarády jsme se rozhodli, že uspořádáme ve Žďáře promítání inspirativních videí právě z této konference. Tímto bych vás všechny, a Žďáráky zvlášť, chtěl pozvat v sobotu 8. prosince od 14:00 do DDM, kde bychom je shlédli a následně diskutovali. Bližší informace jsou tu: svoboda.vezdare.cz.

A kdybyste měli možnost, tak tady je plakát ke stažení.