Inovátorský přístup k začátku podnikání z Vysočiny

Snad to ani víc nebudu komentovat, přečtěte si to sami:

Faremní masná výroba Sasov (Jihlava): http://biofarma.cz/cz/novinky/faremni-masna-vyrobna-sasov-finale

(Btw. v Sasově jsem předevčírem byl kvůli něčemu úplně jinému a tahle informace se ke mně dostala dneska „náhodou“ a jsem z ní nadšený – líbí se mi jak tamější lidé jdou do všeho s odvahou a vyššími cíli než pouhý zisk.)

Ve zkratce: Jde o komunitou podporované zemědělství, kdy jednak dotyčný podnikatel získá prostředky na rozjetí svého podnikatelského záměru levně (nemusí platit žádné vysoké úroky bance, ale postupně vrací těmto drobným investorům – každý může přispět třeba několik tisíc – jejich peníze v odpovídajících naturáliích), ale zároveň si tím také vytvoří komunitu. Ta mu může dávat relevantní zpětnou vazbu a jsou to jeho potenciální další odběratelé služeb/produktů – zákazníci. Podnikatel a zákazníci pak mohou žít v pěkné symbióze – zákazníci dostávají dobré služby/produkty a podnikatel nemusí vymýšlet reklamu a tlačit cenu na úkor kvality a může se tak věnovat tomu hlavnímu co dělá, dělat to dobře a dobře se tím živit.

Btw. z podobného soudku: Kdo neznáte Kickstarter, doporučuju si o něm něco přečíst. Třeba tu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kickstarter

Jen houšť!