Pozitivní evoluce

Můj aktuální názor na Pozitivní evoluce po přítomnosti na Brněnské „diskuzi“ s Karlem Janečkem: K samotnému setkání – Něco se mi líbilo, něco ne. Normálka. Otazníky zůstávají. Jestli s pozitivní evolucí souhlasím? V něčem jo, v něčem ne.

Co se konkrétně změny volebního systému týče, což je teď nejviditelnější blízký cíl. Na jednu stranu – proč to nezkusit? Stávající systém nám moc dobrého zatím nepřinesl a jím navrhovaný systém má minimálně několik zajímavých věcí – jako tu nejzajímavější bych vypíchl tu eliminaci extremistů díky negativnímu hlasu. Mohlo by to pomoci (krom vyšší účasti) i s tím, že komunisti se dostávají k moci, i když je u ní většina lidí nechce.

Jediné co mi na tom silně vadí, že kdyby se to povedlo, tak by to znamenalo, že stačí člověk, který má dost peněz a dostatečně propracovanou logickou konstrukci (na které se hodně těžko hledají chyby, i když někteří už něco odprezentovali, ale jsou to často jen filosofické úvahy proč by to nemělo fungovat a nejsou zdaleka tak propracované, aby byly širší veřejnosti srozumitelné) a dokáže tím přesvědčit (v negativním slova smyslu by bylo přesnější sloveso zmanipulovat) dostatek lidí, aby změnili politiku v celé zemi. (Čímž ale nechci tvrdit, že už to tak nefunguje teď.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *